ממונה בטיחות בעבודה

מעסיקים למעלה מ-50 עובדים? על פי החוק אתם חייבים למנות ממונה בטיחות. חברת חיים שירותי הנדסה ובטיחות בע"מ מספקת שירותי ייעוץ לחברות וארגונים בנושאי בטיחות, בניית נהלים, ליווי וביצוע ביקורות.

בכל מקום עבודה המעסיק מעל ל-50 עובדים, יש חובה למנות גורם מקצועי שישמש כממונה בטיחות. ממונה בטיחות הוא מי שרכש השכלה בתחומים ספציפיים (כגון הנדסה וטכנולוגיה) ועבר בהצלחה קורס ממונה בטיחות באחד המוסדות המוכרים. במקרים מסוימים יש דרישות נוספות, למשל ניסיון מוכח בעבודה בענף התעשייה או תחום רלבנטי אחר.

ממונה בטיחות – האינטרס שלכם

מקור החובה למינוי ממונה בטיחות נמצא בחוק, אך למעשה מדובר באינטרס שלכם כמנהלי העסק. לצערנו, בשנים האחרונות נחשפנו ללא מעט תאונות עבודה ומקרים מצערים נוספים, שניתן היה למנוע באמצעות תכנון נכון ושמירה על נהלי בטיחות ותקנים מחייבים. בעקבות המקרים הללו, עלתה המודעות לחשיבות השמירה על בטיחות במקומות עבודה תוך הטלת החובה על המעסיקים ובעלי המבנה.

מקום אשר אינו עומד בתקנים המחייבים ובדרישות החוק, חשוף לתביעות ועלול לאבד את רישיון העסק, אך מעל הכל הוא עלול למצוא את עצמו ניצב במוקד אחד מתרחישי האימה מהם חוששים כולם: פציעה חמורה של אחד מהעובדים או השוהים במבנה ואף מקרים של פגיעה בנפש.

לכן, זה האינטרס שלכם לדאוג לקיומם של נהלי בטיחות ולמינוי גורם מקצועי שידע לנטר את ההיבטים השונים ולהתריע על קיומם של גורמי סיכון.

תפקידיו של ממונה בטיחות

לממונה בטיחות במקום העבודה יש תפקידים רבים וביניהם:

  • ייעוץ להנהלה בנושאי בטיחות במקום העבודה.
  • איתור מפגעים בטיחותיים וביצוע סקר סיכונים.
  • בניית תכנית בטיחות, כולל נהלים להתמודד במצבי חירום ותרחישים שונים.
  • העברת הדרכות תקופתיות למנהלים ולעובדים.
  • התראה לגבי גורמי סיכון ומפגעים בטיחותיים לצד פיקוח ומעקב אחר הצעדים הננקטים בנושא.

זקוקים לייעוץ בנושא בטיחות במקום העבודה? חברת חיים שירותי הנדסה ובטיחות בע"מ, היא חברה מובילה בתחום הבטיחות ובעלת ניסיון רב בניהול והובלה של פרויקטים רבים בתחום. אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר כדי לקבל מידע מלא ולתאם פגישת ייעוץ ראשונית.