תיקי שטח

תיק שטח נועד לאפשר התמודדות יעילה ומהירה של שירותי ההצלה במצבי חירום. איך מכינים תיק שטח ומה הוא צריך לכלול? פונים לחברת חיים – שירותי הנדסה ובטיחות בע"מ.

על פי החוק הישראלי, כל בעל עסק הפונה לקבלת רישוי או מנהל אירוע, צריך להגיש לרשות הכבאות וההצלה ולאישור המשטרה תיק שטח. מטרת התיק היא לספק מידע חיוני ומפורט שיאפשר התמודדות יעילה ומהירה במצבי חירום שונים תוך צמצום הסיכוי לפגיעה בנפש. יש סוגים שונים של אירועי חירום, כגון מרעידת אדמה, סופה, טרור, שריפה וגם אירוע חומ"ס (חומרי מסוכנים) ובאמצעות הכנת תיק שטח ניתן למזער את הסיכונים ולמנוע פגיעה בנפש.

מהו תיק שטח?

תיק שטח זהו למעשה אוגדן מסמכים, שמטרתו להגביר את הבטיחות בתוך מבנים ועסקים או במהלך ניהול אירוע. תיק זה הוא חלק מהתנאים לקבלת רישיון עסק או אישור אירוע. התיק צריך לכלול צילומים ושרטוטים מקצועיים של השטח וסביבתו, פירוט כניסות, יציאות ודרכי גישה, פרטי קשר של בעלי תפקידים, תשתיות מקומיות (גז, חשמל ומים) ומידע נוסף אודות רחבת היערכות ונהלים לשעת חירום. כמו כן יש לכלול בתיק סקר סיכונים המצביע על נקודות בעייתיות היכולות להוות סכנה במצבים שונים. את התיק מכינים פעם אחת, אך חשוב לעדכן אותו בכל פעם שיש שינוי או תוספת המשפיעה על נושא הבטיחות.

מי יכול להכין תיק שטח?

כדי להכין תיק שטח יש צורך בידע מעמיק בתחום הבטיחות, היכרות עם ההיבטים השונים והכשרה מתאימה. בהכנת התיק יש חשיבות רבה לראיית התמונה הגדולה, ביצוע תהליכי אפיון וסקר סיכונים ותשומת לב לפרטים, כאשר המטרה היא לבנות נהלים לפיהם יפעלו בתרחישים שונים של מצבי חירום.

חיים שירותי הנדסה ובטיחות בע"מ, היא חברה מובילה בתחום הבטיחות. החברה ניהלה והובילה פרויקטים רבים באמצעות צוות מומחים רב ניסיון, כולל ביצוע סקר סיכונים, הדרכות בטיחות והכנת תיקי שטח.

תיק שטח יכול למנוע אסון ולאפשר התנהלות יעילה ומהירה במצב חירום. לקבלת מידע נוסף אודות הכנת תיק שטח ושירותי בטיחות נוספים, אנחנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר.